دانشکده مهندسی مواد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

ابراهیم کرمیان استادیار دانشکده مهندسی مواد واحد نجف آباد  به عنوان عضو هیات داوران شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مواد پیشرفته و نانو مواد کانادا 2016 انتخاب شد.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه آزاد اسلامی نجف آباد، ابراهیم کرمیان که با ارائه یک مقاله با عنوان:

Rapid/Simple Synthesis of Magnetite/Diopside as a Novel Magnetic-Bioactive Nano Composites Using Bone Cancer Therapy Hyperthermia Treatments

در این کنفرانس شرکت کرده است در مورد نتایج کار تحقیقاتی خود  گفت: «موضوع مقاله من برای ارائه در شانزدهمین کنفرانس بین‌المللی مواد پیشرفته و نانومواد، تولید نوعی نانوکامپوزیت مغناطیسی با اندازه ذرات 35 تا 65 نانومتر است که در درمان ناهنجاری‌های استخوانی ناشی از سرطان کاربرد دارد.»

کرمیان افزود: «در این شیوه درمانی با اعمال میدان مغناطیسی بر ذرات نانو کامپوزیت مغناطیسی موجود در محل تومور استخوانی منجر به ایجاد افزایش دما بصورت موضعی بین 42 تا 45 درجه سانتی گراد برای از بین بردن سلول‌های سرطانی در تومورهای استخوانی اقدام می‌شود. نانوذرات تولید شده در کار تحقیقاتی ما به خاطر رفتار زیست فعالی بعد از مقابله و از بین بردن تومورهای استخوانی، قابلیت و توانایی ترمیم بافت های آسیب دیده را نیز دارند. به همین علت می توان از این نانوذرات کامپوزیتی علاوه بر کنترل رشد تومورهای استخوانی بعد از جراحی، برای ترمیم بافت آسیب دیده نیز استفاده کرد.»

وی افزود: «این نانو کامپوزیت‌ها به صورت روش ترکیبی شیمیایی ( هم رسوبی و سُل-ژل)و مکانیکی تر سنتز می گردند. این شیوه تولید به دلیل ساده بودن و سرعت بالا در تولید نانوکامپوزیت بسیار مقرون به صرفه است. نانوکامپوزیت تولید شده به روش های رهایش دارو در کنار شیمی درمانی قابلیت استفاده برای بیمار را دارد که این شیوه استفاده دارو موجب افزایش عملکرد شیمی درمانی نیز می‌شود. همچنین می‌توان از این نانوکامپوزیت در ساخت داربست‌های مغناطیسی و قرار دهی آن در محل تومور استخوانی بعد از عمل جراحی استفاده کرد. بطوری که با قرارگیری آن بخش استخوان بیمار در میدان مغناطیسی متغیر به مدت چند دقیفه منجر به افزایش موضعی دما بین 42 تا 45 درجه سانتیگراد به درمان تومور استخوانی کمک می کند. به این روش درمانی گرما دهی موضعی هایپر ترمیا گفته می‌شود.»

شانزدهمین کنگره بین المللی مواد پیشرفته و نانومواد، روزهای اول تا سوم اگوست 2016 در شهر مونترال کانادا برگزار می شود و ابراهیم کرمیان در کنار محققانی از کشورهای انگلستان، سوئیس، اوکراین، امریکا، کانادا، ژاپن، هند و مکزیک به عنوان داوران علمی این کنگره بین‌المللی به ارزیابی و داوری مقالات ارائه شده در کنفرانس می‌پردازند.

تصویر شماتیکی از ذرات نانوکامپوزیت مغناطیسی :

635998152756886257 e70ac

2211  22222 copy  2233  22444